Arka Ofis Sistemleri

Satış noktası terminallerinden yapılan tüm hareketleri incelemeyi, raporlamayı, uzaktan idaresini ve müşteri sadakatini sağlayan yazılımlardır.

Nova Arka Ofis Sistemi; stokları firma şube gelir merkezi depo bazında takip eden NovaStock, satış ve stokları raporlayan NovaLook, müşteriler ile ilgili bilgileri, satış stok bilgilerini muhasebe veya ERP programlarına entegre eden ara yüz programı NovaConnect  ve Müşteri Sadakat Sistemi ürünlerinden oluşmaktadır. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik üretilen Nova Arka Ofis Sistemleri özellikle zincir işletmeler tarafında tercih edilir. Web tabanlı olan ve internet bağlantısının bulunduğu her noktadan erişilebilen programlar minimum yapılandırmaya sahip PC’lerde bile çalışarak program kullanım maiyetini en aza indirir. Online ve offline barkod uygulamaları sayesinde el terminalleri ile sayım, irsaliye, fatura girişleri ve mal kabul işlemleri yapılabilir.

Web tabanlı bir arka ofis programıdır. Restoran, Fast-Food, Kafe türü işletmelere uygun Stok ve Maliyet kontrol sistemidir. Birden çok şubeye veya franchise’a sahip zincir işletmeler için uygundur.

 • İşletmelerin stoklarını firma-şube-gelir merkezi-depo bazında takip eder.
 • Vectron ile entegre çalışır
 • Mağazalardan gelen ürün satış bilgilerini otomatik olarak şube depo stoklarından düşerek, her gün o mağazanın teorik stok seviyesini gösterir
 • Kontrollü satın alma sağlayarak, stok maliyetlerini azaltır
 • Depo kaçaklarından işletmeyi haberdar eder
 • Detaylı reçete analizleri ile işletme maliyetlerini reçetelere dağıtır her ürünün maliyet analizini yapar
 • Ay sonu karlılık, envanter, detaylı ve özel tüketim vb. gibi güçlü rapor seçenekleriyle, işletmelerin istenilen tarih aralığında her türlü bilgiye erişimini sağlar
 • Arka ofis entegrasyonu ile özellikle zincir işletmelerde hatasız bir akış ve verimlilik sağlar
 • İşletmenin gelirini %2-5 oranında artırır

Web tabanlı raporlama programıdır. İşletme yöneticilerinin hiç bir program eğitimi almadan, işletmenin verilerini takip etmelerini sağlar. Yer bağımsızdır herhangi bir internet bağlantısı ile her yönetici, kendi yetki seviyesi dahilinde raporlara ulaşır.

 • Birden fazla işletme için konsolide raporlar hazırlar
 • Vectron ile entegre çalışır, Vectron POS sistemi bilgilerine istenilen aralıklarla ulaşır
 • İşletmedeki tüm Vectron terminallerini internet üzerinden raporlar
 • İşletmeler kendilerine özel raporlar üretebilirler

Bir Arka Ofis muhasebe programlarına bağlantı sistemidir. Tüm satış ve stok bilgilerini SQL veri tabanı üzerinden işletmede kullanılan Arka Ofis/Muhasebe programlarına entegre eder.

 • Zaman kayıplarını ve çift girişleri önler
 • Vectron ile entegre çalışır
 • Anlık entegrasyon sağlayarak, eş zamanlı bilgi akışı sağlar
 • Parametrik yapısı ile her marka yazılımla entegrasyona açıktır

Müşteri Sadakat Sistemleri, müşteri bağlılığını ve devamlılığını ölçen, yeni müşteriler edinmeyi sağlayan, müşterilere kendisini avantajlı ve seçilmiş hissettiren sistemlerdir.

Bu sistemler sayesinde firmalar, müşterileriyle ilgili bilgileri saklama, online raporlama özelliği ile güncel verilere ulaşma ve geçmiş günlerde yapılan satışları kontrol etme olanağına kavuşur. Ayrıca müşterilerine e-ödeme, puan toplama ve doğrudan indirimler gibi avantajlar sunar. Müşterilerin akıllı telefonlarına indireceği mobil uygulama ile müşteri kartına gerek kalmadan gsm numarasını söyleyerek yada telefon uygulama üzerinden kod vererek bu uygulamadan yararlanırlar.

Omni Vectron POS Sistemleri önde gelen sadakat sistem uygulamaları ile başarılı bir şekilde entegre olarak çalışmaktadır.

Müşteri Sadakat Sistemlerinin Avantajları

İndirim ve Promosyonlar

İndirim yapma işlemi ürün satın alımıyla doğrudan bağlantılıdır ve POS sistemi aracılığıyla gerçekleşir. Her bir indirim uygulaması sadakat sistemi tarafından otomatik olarak algılanır ve kaydedilir. Promosyonlar devamlı optimizasyon sağlayan kriterlere göre etraflıca değerlendirilebilir. Bu sistem sayesinde işletmelerdeki indirimlerin kötüye kullanımının önüne geçmiş olursunuz.

Promosyonlarla ilgili müşteri bilgilendirme

Sadakat sistemi sayesinde tüm müşterilerinizi e-posta, SMS yada mobil uygulamalar ile güncel promosyonlar hakkında bilgilendirebilirsiniz. Ayıca, farklı kriterleri baz alarak müşteri kayıtlarına dayanan bir adres listesi yapabilir ve e-postalarınızı gönderebilirsiniz

Alışveriş sıklığı

E-posta, SMS yada mobil uygulama bildirimleri ile müşterilerinize kolayca promosyon teklifleri gönderebilirsiniz. Bu tür promosyonlar size bugüne kadar parasını başka yerlerde harcama eğilimi göstermiş müşterilere ulaşma imkanı sunar. Bu sayede işlerinizin durgun olduğu dönemlerde indirim promosyonları yaparak mağazanıza giren müşterileri arttırabilirsiniz

Kayıt işlemi olmadan müşteriyi elde tutma

POS sisteminizle bir sonraki alımda kupon olarak kullanılabilecek ya da belirli oranda indirim sağlayan damgalara benzer fişler oluşturabilirsiniz.

Her şubeye özel isteğe göre müşteri sadakat sistemi

Zincir işletmenizin her bir şubesi için, belirli şubeler için veya tüm şubeler için müşteri sadakat kampanyaları geliştirebilir ve uygulayabilirsiniz. Size özel müşteriler ve her şubenin içinde bulunduğu rekabetçi ortam için promosyonları koordine etmenizi ve bunları zincirdeki tüm mağazalar için ayrı ayrı uygulamanızı sağlar.

Mobil uygulamalar

Sadakat sistemlerinin geleneksel özelliği olan müşteri kartları gelişen teknoloji ile birlikte yerini mobil uygulamalara bırakmaktadır. İşletmelerin yenilikleri hakkında bilgilendirme, kısa süreli yada günlük promosyon ve ödüllerini mobil uygulama bildirimleri sayesinde müşterilerine anlık duyurma imkanı sunmaktadır. Kişiye özel hediye, promosyon, puan biriktirebildikleri ve bunları anında görüntüleyebildikleri mobil uygulamalar firmalara büyük avantajlar sağlamaktadır.

Online raporlama

Online raporlama özelliği sayesinde tüm şubelerin yapılan promosyonlara göre güncel satışlarını görebilmenin yanı sıra her şube için satın alma davranışlarını ve çalışmaların etkinliğini değerlendirebilir ve kağıda dökebilirsiniz.