Adisyon Programı ve Adisyon Sistemi

Adisyon Programı Elektronik POS sistemleri ile işletmelere gelen birçok yenilik insan gücünden, zamandan, mesafeden ve malzemeden tasarruf etmeyi getirmiştir. Bu yeniliklerden bazıları raporları ve fişleri, elektronik ortamda diğer araçlara ve birimlere iletmeyi, gerektiğinde de yazıcılar aracılığıyla döküm almayı sağlamıştır. Elektronik adisyon sistemleri, stok kontrol sistemleri, arka ofis programları bu geliştirmelere örnek olarak verilebilir.

Adisyon Programı ve Adisyon Sistemi

Adisyon Programı

Elektronik adisyonlar, sabit satış terminallerinde ve mobil satış terminallerinde yapılan satışın kaydedildiği, eski adisyon kağıtlarının bugün yerini almış olan menülerdir. POS sistemlerinde satış terminal ekranlarına, dokunmatik ekranlar aracılığıyla işlenen siparişler veya satışlar, elektronik adisyonlarda toplanarak hesaplanırlar. Ayrıca mutfak, kasa, servis birimlerine anlık olarak aktarılırlar. Böylece malzemeden, mesafeden ve zamandan tasarruf edilirken bir yandan da olası eksik ve hataların önüne geçilmiş olur. Adisyon sistemi yapılan işlemler kayıt altında olduğundan daha sonra döküm alınması ve denetlenmesi de mümkün olmaktadır. Ayrıca yapılan işlemler geri alınabildiğinden hatalar anında düzeltilebilmekte ve olası olumsuz durumların ve hislerin oluşması engellenmektedir.

Adisyon Sistemi

Adisyon programı Elektronik adisyonlar, satış terminalleri ile entegre biçimde çalışan yazıcılar sayesinde yazdırılabilmekte, fiş olarak dökümlenebilmektedir. Böylece işletme içerisinde masa açma, masa kapama, yer değiştirme gibi işlemler daha kolay ve hızlı yapılabilmektedir. Ayrıca hesap işlemleri de daha hızlı yapıldığı için müşteri memnuniyeti ve sadakati açısından olumlu sonuçlar doğurmaktadır.

Sizde bir adisyon yazılımına sahip olmak istiyorsanız, Omni’nin size özel çözümlerini öğrenmek ve teknik ekibimizden bilgi almak için bizi 444 66 64 numaralı telefondan arayabilir veya mesajınızı info@omni.com.tr mail adresiyle bize iletebilirsiniz.

Omni Kariyer.net’te